INSERT INTO sites(host) VALUES('motika.com.mk') 1045: Access denied for user 'www-data'@'localhost' (using password: NO) motika.com.mk Estimated Worth $423,657 - MYIP.NET Website Information
Welcome to MyIP.net!
 Set MYIP as homepage      

  
           

Web Page Information

Title:
Meta Description:
Meta Keywords:
sponsored links:
Links:
Images:
Age:
sponsored links:

Traffic and Estimation

Traffic:
Estimation:

Website Ranks

Alexa Rank:
Google Page Rank:
Sogou Rank:
Baidu Cache:

Search Engine Indexed

Search EngineIndexedLinks
 Google:
 Bing:
 Yahoo!:
 Baidu:
 Sogou:
 Youdao:
 Soso:

Server Data

Web Server:
IP address:    
Location:

Registry information

Registrant:
Email:
ICANN Registrar:
Created:
Updated:
Expires:
Status:
Name Server:
Whois Server:

Alexa Rank and trends

Traffic: Today One Week Avg. Three Mon. Avg.
Rank:
PV:
Unique IP:

More ranks in the world

Users from these countries/regions

Where people go on this site

Alexa Charts

Alexa Reach and Rank

Whois data

Who is motika.com.mk at mk.whois-servers.net

% This is the RIPE Database query service.

% The objects are in RPSL format.

%

% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.

% See
http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf% Note: this output has been filtered.

% To receive output for a database update, use the "-B" flag.%ERROR:101: no entries found

%

% No entries found in source RIPE.% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.92.6 (WAGYU)

Front Page Thumbnail

sponsored links:

Front Page Loading Time

Keyword Hits (Biger,better)

Other TLDs of motika

TLDs Created Expires Registered
.com
.net
.org
.cn
.com.cn
.asia
.mobi

Similar Websites

More...
Alexa标题

Search Engine Spider Emulation

Title: Мотика | Се насмеа ли денес?
Description:
Keywords:
Body:
 Мотика | Се насмеа ли денес? Смешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото Сала на славата! КаналиСмешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото Ново од членовите Тукушто испратени фото, видеа и вицови Сала на славата! Гледајте ги само најпопуларните работи Газдата прв пат го посетува станот кој 4 години го издавал под киријаДа погледнеме во каква состојба го одржувале кираџиите. Запознајте ги Нинген: Џиновските хуманоиди на АнтарктикотВо изминатите неколку децении се шират гласини низ целиот свет за постоењето на џиновски хуманоиди, чудни форми на живот, кои живеат во ледените води на Антарктикот. Никој всушност не знае што претставуваат овие суштества, но голем број а луѓе тврделе дека наводно забележале како огромни суштества со човечки карактеристики излегуваат од длабочините на океанот. Македонецот и златната рипка (виц)Македонски рибар фатил златна рипка и таман да ја стави тавата на огнот да ја пржи, рибата му проговорила со човечки глас: #8211; Добар човеку, кажи која ти е најголема желба да ти ја исполнам за да ме пуштиш? Наставникот по танц и кореограф ја изненади својата девојка со својот „испад“ среде танцувањеМногу јака кореографија смислил, особено на 4-тата минута. Браво за храброста! 8-часовна прошетка за да купите намирници: Далечниот манастир Фуктал за кој слушнале мал број на луѓеМанастирот Фуктал е будистички манастир кој се наоѓа во регионот Ладак во северната индиска држава Џаму и Кашмир. Овој манастир бил изграден во природна пештера и се смета за еден од најизолираните манастири во неговиот регион. Можеби се должи на оддалеченоста на манастирот Фуктал, кој низ вековите го посетувале важни проучувачи на будизмот, мудреци и преведувачи. Вежба во 4 чекори која помага за ослободување од стресотСтресот е насекаде во нашиот секојдневен живот. Кога станува збор за позитивен стрес, тогаш нема потреба за грижа, но кога стресот е негативен тогаш го инхибира нашиот потенцијал и нè спречува да ги оствариме нашите цели. Побарајте од пријател да Ве води низ овие 4 чекори. Лекар кој „создал“ генетски модифицирано бебе од три родители добил забрана од државата за истражувањатаЛекар од Њујорк, помогнал на двојка да има бебе од користејќи ДНК од три лица. Неговите клинички испитувања со цел да ја тестира техниката ќе престанат откако така одлучила американската администрација за храна и лекови (АХЛ). Жозе Мурињо ја подгрева атмосферата со изјавите: „Му дадов повеќе на Реал Мадрид од кој било друг клуб“Главниот човек на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ќе се соочи со поранешниот тим, вечерва на УЕФА Супер Купот во Скопје. Португалскиот шеф го презеде Бернабе во 2010 година, пред да замине во 2013 година, откако освои само една Ла Лига и Копа дел Реј. Мурињо го напушти Мадрид поради лошите односи со клучните играчи, како Икер Касиљас, Кристијано Роналдо и Серхио Рамос. 15-годишно разгалено дете на милионер од Дубаи си го обвитка своето Ферари во ужасна фолијаФраерот мисли дека има добро око за дизајн и знае што е добро. Гејзер од канализација на брегот на Црното Море„Гејзерот“ се појави на плажа од руската страна, на плажата Чкаловскиј во градот Сочи. Власите тврдат дека се работи за канализација која ја собира дождовницата, но некако многу црн дожд врне на Црно море :). Нема вода во базенот? Не е проблем!Натпреварот во пливање не може да чека :). Како да препознаеш возач кој положил со врски? Дали ќе се најде јунак да изброи колку грешки направи?Типот воопшто не ги знае сообраќајните правила и само за неколку минути се доведе во опасност безброј пати. Девојката сакаше да покаже како се тверка стоејќи на глава и си доби награда инвалидска количкаПредупредување: Видеото може да ве вознемири! Како Азијките си прават трајна депилација долу?Методот е многу едноставен и помалку боли од восокот :). Храбра девојка со змија меѓу нозетеШто може да тргне наопаку? Човек од 225 кг скока од тобоган во водаКапка вода не остана во езерцето. Погледнете колкава дупка направи. Само во Русија може да се случи ваква забегана сообраќајкаКај нас обично полицијата го запира сообраќајот за вакви, но ова е Русија! „Motor Maids“ е најстариот женски мото клуб, кој бил строго женствен, но и „опасен“Дот Робинсон поминала над 800 километри тестови за издржливост. Таа поминала преку, песок, реки и планини, опасен терен за дама на мотор #8230; Добар музичар може да направи песна од сѐ!Добар музичар не е оној кој поради многу вежбање развил добра техника на свирење или пеење, туку оној кој може да ја слушне музиката насекаде околу нас. Кинеската полиција разви нова специјална техника за спречување самоубистваДа ја погледнеме во пракса, кога една млада жена сакаше да си го одземе животот скокајќи од тераса. Колку пари стојат зад вечерашниот УЕФА Супер Куп Скопје 2017?Еуфоријата за вечерашниот УЕФА Супер Куп расте. Најпознатите тимови во светот вечерва ќе бидат гости на македонскиот терен. Но кој тим ја носи титулата „највреден фудбалски тим во 2017“? Очигледно оваа година беше најдобра за „Црвените Ѓаволи“. За прв пат по пет години, Манчестер Јунајтед е највреден фудбалски тим во светот, со вредност од 3,69 милијарди долари. Обиди се да не се насмееш на овие паѓања10 минути добро одбрани трескања од земја. Морничава комшивка прави чудни работи во дворот на комшијатаКомшијата ја снима и не му е јасно што ѝ е целта. Како лаат кучињата после пливање во морето?Не сакате да бидете позади него додека лае :). Куче дресирано да ѝ го спаси животот на сопственичката кога таа има нападЖената често има напади и поради тоа има Трауматска повреда на мозокот, што значи дека ако уште еднаш лошо си ја повреди главата, може да заврши фатално. Ова е само демонстрација што прави нејзиното куче ако таа добие напад. Кога мотор од „џет-ски“ со 250 коњски сили, ќе ставиш на мал чамец, лесен како ливчеОва е новата забава во Тајланд, со нивните традиционални Руеа Ханг Јао бротчиња, што во превод значи брод со долга опашка. Најлошиот начин да заштедиш пари на венчавката„Братучед ми по цел ден свири со трубата, тој нека свири на свадбата.“ 🙂 Брат брата не рани, тешко кој го нема (поучна приказна)„Брат брата не рани, тешко кој го нема“. Секој кој има брат или сестра, знае колку вистина и мудрост има во овие зборови. Ова е една убава приказна за братската љубов и запомнете ја доколку имате брат или сестра, бидејќи Вие сте неверојатни среќници. Негувајте ја љубовта и не дозволувајте ситните караници за имот и пари, да ги уништат односите во Вашите сакани. Работи кои веднаш ќе посакате да ги имате (45 фото)Генијални изуми наменети да ни го поедностават и разубават животот. Смешни слики #1256Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1256-ти дел. 1 2 3 hellip; 978 Не пропуштајте! Мажите пресекоа! Ова е најубавата верзија на Деспасито во светот! Домаќинката во кујната ја направи за мерак :). 62189 Некои парчиња облека едноставно треба да се избегнуваат, како на пример фустанот со „метата“ :) (50 фото) Избор фотографии од смешна облека. 44232 Загина најпознатата моторџика на Инстаграм (20 фото) Познатата руска моторџика Моника од Владивосток загина во сообраќајна несреќа. Таа ја изгубила контролата над моторот и удрила во ограда. Докторите од брзата помош не успеале да го спасат нејзиниот живот. Моника стана популарна поради фотографиите и видеата со трикови на мотор што ги објавуваше на Инстаграм. 39150 Има ли поубаво нешто од македонска свадба на +40? Го знаете ли орото Малешевка? А орото големо, македонско, да те фати мерак да се фатиш до некоја сваќа или сват во зависност од афинитетите. Со среќа нека им е на младенците. 27177 Колку чини едно шише вода во Кањонот Матка? Тоа е мојата чудесна Македонија! Автор: Дејан Бизговски 21323 Македонката која откако ослабела 35 килограми го нашла својот принц во продавница за суплементи, стана хит на светските медиуми Кристина Неделковска од Скопје тежела околу 90 килограми додека работела на брод за крстарење. Таа била решена да ја намали тежината и затоа ја сменила исхраната, вежбала редовно и консумирала суплементи. Откако изгубила 35 килограми, Кристина која живее во Њујорк, се вратила во Македонија и додека купувала витамини во продавница за суплементи се запознала со 27-годишниот Саше Трајановски и тие веднаш се зближиле, а планираат да останат заедно до крајот на животот. Ниваната приказна стана хит на светските медиуми откако беше објавена од Daily Mail. 21142 Вредната домаќинка подготвува вкусен појадок Според позадината, изгледа пржи сланина :). 20386 Бесплатен водич #8220;Како да тргувате со акциите на Тесла #8221; Моменталната цена на акциите на теска е околу 335 долари. FXLider, на сите кои се заинтересирани да научат како да тргуваат со цените на акциите на Тесла по пат на финансиски договор, таканаречен ЦФД или ендоставно сакаат да го прошират своето знаењеи да научат нешто ново од современиот начин на тргување, спреми бесплатен водич #8220;Како да тргувате со акциите на Тесла #8221;. 20384 Почувствувајте го Сараевскиот филмски спектакл во Вашиот дом На дванаесетти август, само со еден клик можете да станете дел од Сараевскиот филмски фестивал. Посетете ја страницата www.svismomiizistogfilma.com точно во 21ч, каде ќе можете да го погледнете филмот „The other side of hope“, филм на финскиот режисер кој свечено ќе го отвори овогодинешниот филмски фестивал во Сараево. Соработката помеѓу Сараево филм фестивалот и Атлантик [ hellip;] 20233 Летната забава во Македонија преку очите на еден диџеј кој прави турнеја во сите градови (епизода Неготино) Првата епизода е од клубот Хавана во базенот во Неготино. Да погледнеме каква е забавата таму. 17884 Македонскинесекојдневни ситуацииНајбезбедниот Мерцедес во Македонија 3051 Во една наша здравствена установа: Отвори ако можеш! 652 Како снаодлив македонски мајстор монтира клима? 1505 Види ги ситеИспрати Видео, Слика, ВицСмешни Слики 2859 +Смешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото280.000 facebook фанови Цени и услови за рекламирање на Мотика © 2006 - 2016 МОТИКА, Сите права се задржани

Updated Time

Updating   
Friend links: ProxyFire    More...
Site Map 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 140 150 160 170 180 190 200 250 300 350 400 450 500 550 600 610 620 630 640 650 660 670 680 690 700 710 720 730 740 750
TOS | Contact us
© 2009 MyIP.cn Dev by MYIP Elapsed:152.281ms